Klinický výcvikový kurz nazývá bibli a křesťanství „rasistickými“

Země: Spojené Království

Datum incidentu: 23. Ledna 2022

Jak uvádí Daily Mail dne 23. ledna, přední Klinika duševního zdraví v Londýně, Portman Clinic, řekla studentské terapeutce během školení, že křesťanství je rasistické náboženství a že Bibli lze považovat za rasistickou, protože vytváří kontrast mezi „temnotou“ a „světlem“. Amy Gallagher je třiatřicetiletá zdravotní sestra, která se chystá podniknout právní kroky proti této klinice. Bude žalovat kliniku za diskriminaci vůči ní jako křesťanské a bílé osobě, a také kvůli utrpení způsobenému touto zkušeností. Byla zahájena crowdfundingová kampaň, která ji podpořila v její právní výzvě.

Amy Gallagher, křesťanská zdravotní sestra pro duševní zdraví z jižního Londýna, připravuje právní kroky proti Portmanově klinice, která je součástí Tavistock a Portman NHS Trust. Říká, že jí bylo řečeno, aby sledovala online přednášku nazvanou „bělost: problém naší doby“, kde bylo uvedeno, že křesťanství je součástí Evropského útlaku černochů. Přednáška také tvrdila, že všichni bílí lidé byli nevědomě rasističtí. 

Gallagher utratila více než 20 000 liber na svůj výcvik, aby se stala psychoterapeutkou na kurzu pořádaném prestižní Portman Clinic v severním Londýně. Nyní připravuje právní případ, protože věří, že Trust je vinen ve věci náboženské a rasové diskriminace vůči ní jako křesťance. Poznamenala také, že tato situace vedla ke zhoršení jejího duševního zdraví, a přiměla ji, aby zvážila ukončení kurzu, protože byla odmítnuta jako „rozzlobená“ a „nepříjemná“, když se pokusila zpochybnit obsah kurzu. Domnívá se, že tato radikální politika identity nyní uniká do zdravotnictví“.

Na základě mých zkušeností je to, co popisují jako antirasismus, rasismus. To, co popisují jako toleranci, je netolerance každého, kdo myslí jinak než oni,“ řekla Gallagherová. Jsem do toho zapálena. Doufám, že můj případ prokáže, že výuka těchto diskriminačních myšlenek – jako by byla věcná a pravdivá – v NHS nebo v akademické sféře je špatná.“

Podle Gallagherové, během povinného kurzu, přednášející, Dr. Anne Aiyegbusi, hovořila negativně o křesťanství, zatímco žádná jiná náboženství nebyla zmíněna“ a řekla, že křesťanství je zodpovědné za rasismus, protože je Evropské.“ To ji vedlo k tomu, že se v kurzu cítila nevítaná. O několik dní později byla spolu s dalšími studenty požádána, aby se zúčastnila bezplatného veřejného semináře psychoanalytičky Helen Morganové nazvaného „bělost: problém naší doby“, kde bylo uvedeno, že bílí lidé jsou nevědomě rasističtí.  

Amy Gallagherová podala formální stížnost na Tavistock Trust v lednu 2021 a Trust se písemně omluvila za „rozrušení a neklid“, které zažila, a požádala vedoucí členku vzdělávacího oddělení Esther Usiskin-Cohenovou, aby to vyšetřila. Ale později v březnu, paní Gallagherová byla zaměřena na další text na seznamu čtení kurzů, s názvem „kriminalizace temnoty“, který obsahoval více „diskriminačního antikřesťanského obsahu“.