NÁRŮST KRÁDEŽÍ ZASVĚCENÝCH HOSTII VE DNECH PŘED HALLOWEENEM

Země: Španělsko

Datum incidentu: 31. října 2021

Podle zprávy ABC byla krádež zasvěcených Hostii ve Španělsku každoročním fenoménem, ke kterému dochází se zvláštním důrazem ve dnech před Halloweenem. Otcové si vzpomínají, že kostely byly po krádeži Hostii poškozeny. To se stalo v různých kostelech za poslední 10 let. Slavný španělský exorcista Fr. José Antonio Fortea uvedl, že v mnoha diecézích dochází k znesvěcení, ale ‚‚média to obvykle nehlásí‘‘. Mnoho kněžích také nenahlašují takové krádeže, neboť se obávají, že na veřejnost mohou mít „dominový efekt“. Přestože se tyto znesvěcovací incidenty stávají každoročně, policie nepřijala žádná preventivní bezpečnostní opatření.

Letos, 10. října, byl zasvěcený svatostánek, který obsahuje Hostie, ukraden z kláštera sester Marie Stelly Matutiny v Toledu. (InfoCatólica)

Podle odborníka na sekty Luise Santamarii není možné sledovat satanistické skupiny, protože jsou obvykle malé a rozptýlené po celé zemi. ‚‚Často se o nich dozvídáme od bezpečnostních složek státu,‘‘ řekl. „‚‚Toto není hra pro děti,‘‘ zdůraznila španělská Biskupská konference, kterou citovaly noviny ABC 31. října.

Podle Fr José Antonio Fortea je záměrem asi třetiny církevních krádeží znesvěcení, jako urážka symbolu nebo posvátného předmětu. Zasvěcené Hostie používají satanisté k provádění takzvaných „černých mší“, ve kterých je uctíván Satan. ‚‚Satanisté znesvěcují a ničí nejposvátnější věc: zasvěcené Hostie,‘‘ vysvětlil slavný exorcista. Posvěcené Hostie jsou speciálně posvátné pro katolické věřící, protože je pro ně Ježíš Kristus skutečně přítomen v Eucharistii s jeho vlastním tělem. Svaté přijímání je středobodem každé katolické liturgie. 

https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=5040