„Požár ve Vatikánu“: stěny římského kostela počmárané graffiti

24.4.2024

Ve středu 24. dubna byly zdi kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v římském San Lorenzu počmárány graffiti s protikřesťanskými nápisy. Mezi nápisy na zdech byly například „Požár Vatikánu“, „Svobodu anarchistům“, „Trans osvobození“, „Vyhoďte církev z našich kalhot“ nebo „Svobodná Palestina“.

Pomocí plechovek a červené, fialové, modré a černé barvy se vandalové zaměřili nejen na vnější stěny budovy, ale také na některé povrchy, které nedávno z iniciativy obyvatel a dobrovolníků vyčistila restaurátorská firma. Graffiti se objevilo také na dlažbě náměstí. „Opakovaně jsme vyzývali policii a karabiniéry, aby proti fenoménu počmárání okolí zakročili,“ říkají obyvatelé. „Ale i tentokrát jim bylo umožněno volně jednat.“

Podle reportéra bylo v hlavním městě v den slyšení anarchisty Alfreda Cospita v Římě zaznamenáno několik vandalských činů, které se daly vysledovat v anarchistické sféře. Kromě kostela San Lorenzo byla zasažena zejména oblast Tuscolana – kde byly zaznamenány skutečné výtržnosti s vypálenými popelnicemi, rozbitými výlohami a zapálenými auty.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7936

Foto: twitter (X)