EVROPSKÝ PARLAMENT: ROZHOŘČENÍ NAD VÝSTAVOU, KTERÁ UKAZUJE EXPLICITNĚ SEXUALIZOVANÉHO JEŽÍŠE, OBKLOPENÉHO APOŠTOLY

4.5.2023

Výstava v Evropském parlamentu, na níž je Ježíš obklopen muži, oblečenými do kůže, jako sadomasochistickými otroky, zřejmě homosexuály, vyvolala stížnosti několika poslanců Evropského parlamentu a křesťanů v Evropě. Autorka, švédská lesbická fotografka Elisabeth Ohlsonová, tvrdí, že fotografie zobrazují Krista, podporujícího práva homosexuálů.

Instalace švédské umělkyně bude od 2. do 5. května vystavena v místnostech a chodbách Evropského parlamentu, které jsou přístupné pouze lidem, pracujícím v Parlamentu nebo se speciální akreditací. Nicméně způsob zobrazení Ježíše neuctivým způsobem vyvolal kritiku poslanců Evropského parlamentu z různých zemí Evropské unie a později i křesťanů, kteří se vulgárním zobrazením Ježíše a apoštolů cítili být rovněž uraženi.

Maria Veronica Rossi, italská poslankyně Evropského parlamentu za stranu Lega, uvedla: „Je legitimní řešit v institucionálním prostředí problémy všeho druhu, ale zneužívání náboženství je nepřípustným nedostatkem úcty k milionům věřících v celé Evropě,“ a „Kromě kulturního vhledu se to jeví jako bezdůvodná provokace: Proč urážet a zneuctívat?“

Elisabeth Ohlsonová má od roku 1998 na svém kontě rouhačská vyobrazení Krista, propagujícího homosexualitu, transgenderismus a BDSM fetišismus, informovala agentura CNA. Iniciativu přivést tuto výstavu do Evropského parlamentu zorganizovala poslankyně Evropského parlamentu Malin Björk, členka Levice, u příležitosti švédského předsednictví v Radě Evropské unie.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6809

Foto: Twitter