EVROPSKÝ PARLAMENT ZAMÍTL NÁVRH NA DISKUSI O PRONÁSLEDOVÁNÍ KŘESŤANŮ

Země: Belgie
Datum incidentu: 20. května 2022

Dne 20. května byl v Evropském parlamentu předložen návrh na diskusi o tématu pronásledování křesťanů, zejména o případu Deborah Samuel Yabuku, která byla zavražděna v Nigérii poté, co ji její vrstevníci falešně obvinili z rouhání. Poděkovala Ježíšovi ve třídní skupině WhatsApp za pomoc při zkoušce a byla obviněna z urážky proroka Mohammada. Návrh na projednání byl zamítnut 231 hlasy pro a 244 hlasy proti, načež někteří europoslanci v plénu zakřičeli „hanba vám“.
Jean-Paul Van De Walle, Právní zástupce ADF International v Bruselu řekl: „Evropa by měla znát jméno Deborah Samuel Yakubu. Tato příležitost vystoupit proti brutální a nespravedlivé vraždě nevinné dospívající dívky, navíc založené na falešném obvinění z „rouhání“, byla neodpustitelně promarněna. Nikdo by neměl být pronásledován kvůli své víře, ale zdá se, že EU přivřela oči.”
Margarita de la Pisa europoslankyně napsala na Twitru: „Jaká ostuda! Evropský parlament nechce zaujmout stanovisko k vraždě mladé Nigerijky za to, že je byla křesťankou. Nechtějí odsoudit pronásledování, kterým křesťané trpí. To je neomluvitelné!”