Katolický prelát se připojil k výzvě k vytvoření orgánu, který by monitoroval útoky na křesťany

9.5.2023, Indie

Katolický arcibiskup v Indii se připojil k výzvám, aby Nejvyšší soud v zemi zřídil agenturu, která bude monitorovat útoky na křesťany.

Arcibiskup Peter Machado z Bangalore se připojil k Národnímu fóru solidarity a Evangelikálnímu společenství Indie, které již dříve požádaly soud, aby se zabýval rozsáhlými útoky proti křesťanům v zemi.

Skupiny chtěly, aby Nejvyšší soud dohlížel na trestní vyšetřování probíhající v „problémových místech“ poté, co federální vláda vyvrátila zprávy o útocích.

Vláda již dříve popřela, že by docházelo k pronásledování křesťanů, a tvrdila, že petice se opírá o nepodložené a neověřené zprávy.

Předkladatelé petice vládu zpochybnili a uvedli, že státní aparát selhal při přijímání okamžitých a nezbytných opatření proti skupinám, které stojí za rozsáhlým násilím.

Předkladatelé petice vyjádřili vládě nedůvěru a požadovali, aby se do čela monitorovacího orgánu postavil soudce Nejvyššího soudu ve výslužbě.

Achbiskup Machado a další petenti poznamenali, že útoky na křesťany se zvýšily poté, co Nejvyšší soud nařídil v roce 2022 státům podat zprávy o dodržování předpisů.

Zdroj:
https://www.licas.news/2023/05/09/catholic-prelate-calls-for-creation-of-body-to-monitor-attacks-on-christians/

Foto Arcibiskup Peter Machado, UCA News