Policie v Číně provedla razii v kostele Early Rain Covenant Church, 60 členů bylo krátce zadrženo

Církev se sídlem v Čcheng-tu pořádala bohoslužbu v čajovně, když na místo konání vtrhlo více než 20 policistů.

Policie v Číně provedla v neděli 14. srpna razii v kostele Církve Early Rain Covenant Church (ERCC) v Čcheng-tu a krátce zadržela nejméně 60 členů.

V úterý 16. srpna oznámila skupina International Christian Concern, která se zabývá právy křesťanů, že členové církve byli propuštěni poté, co byli donuceni předložit své doklady totožnosti.

Jeden člen, který odmítl spolupracovat, byl údajně zadržen a později obviněn z napadení policie.

Policie oznámila, že ERCC byla rozpuštěna a shromáždění bylo nezákonné. Zamkli dveře a odmítli nechat členy odejít, dokud nepředloží průkaz totožnosti.

Jeden z členů, který byl identifikován jako Xing Hongwei, který odmítl sdělit své osobní údaje, byl zatčen, spoután a odveden spolu se svou ženou Zhao Qing. ERCC ve svém prohlášení uvedla, že „zločinné zadržení“ Xinga je „pronásledováním víry ze strany úřadů“.

„Tento typ represe je důsledný a pokračuje. Policie by měla přestat pronásledovat a potlačovat naši církev a zacházet s našimi členy jako s občany druhé kategorie, jako bychom byli v době kulturní revoluce, protože Boží soud je skutečný.“

„Pokračující zásahy Číny proti ERCC jsou ukázkovým příkladem toho, jak Peking nadále nerespektuje náboženskou svobodu svých obyvatel, i když ústava toto právo zaručuje,“ uvedla Gina Gohová, regionální manažerka organizace International Christian Concern (ICC) pro jihovýchodní Asii.

„Od uvěznění pastora ERCC Wang Yi a staršího Qing Derfu v roce 2018 vláda nepřestala s obtěžováním a pronásledováním domácí církve,“ uvedla Gohová.

Tvrdila, že cílem čínské vlády je „nechat zaniknout všechny domácí církve, aby mohla plně kontrolovat křesťanství v Číně“.

Církev Early Rain Covenant Church v Čcheng-tu v provincii S‘-čchuan se začala scházet v roce 2006 jako několik malých skupin a v roce 2008 se stala samostatnou církví s 63 členy.

Zdroj:https://www.licas.news/2022/08/17/police-in-china-raid-early-rain-covenant-church-60-members-held-briefly/