ŘIDIČ VJEL DO PRŮVODU CORPUS CHRISTI VE VARŠAVĚ

8.6.2023, Polsko

Dne 8. června během procesí Božího Těla v Ursynově řidič Audi odmítl počkat, až věřící projedou, a vjel autem do davu, přičemž srazil a zranil několik osob. Policie událost vyšetřuje.

Dopoledne 8. června, během oslav Božího Těla, kolem 11:30, projelo auto shromážděním dětí a rodičů před varšavskou farností blahoslaveného Edmunda Bojanowského. Podle svědka, který kontaktoval OIDAC Europe, byl řidič několikrát vyzván k zastavení, ale pokračoval v jízdě. Jak uvedla polská novinářka Magda Nierebińska, úsek silnice, po kterém se procesí konalo, měl být kvůli této akci již dříve na 20 minut uzavřen, ale auto se přesto pokusilo projet.

Svědek sdělil OIDAC, že řidič přejel nohu jedné osoby, srazil další a málem srazil jeho dceru:
„Ten člověk projížděl ulicí plnou klečících dětí, bylo jich asi 60, úmyslně a pomalu, i když ho lidé prosili, aby zastavil, a nakonec začali do auta bušit, aby se ho pokusili zastavit. Bylo velmi obtížné uhnout, protože na malém prostoru bylo více než 100 osob a my jsme klečeli. Já a moje žena jsme byli součástí tohoto průvodu a naši dceru ten muž málem přejel. Podle výrazu jeho tváře jsme přesvědčeni, že to dělal chladnokrevně a úmyslně. Bylo by pro něj snadné se otočit a opustit čtvrť jinou cestou.“

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6839

Foto: ilustrační obrázek, Flickr.com