UČITEL PROPUŠTĚN ZA „NENÁVISTNÉ PROJEVY“ POTÉ, CO BYL VYZVÁN, ABY SE PODĚLIL O SVÉ KŘESŤANSKÉ PŘESVĚDČENÍ

12.5.2023, Spojené království

Učitel ve Walesu, Ben Dybowski, byl na semináři vyzván, aby vyjádřil své křesťanské přesvědčení, a následně byl propuštěn ze zaměstnání za „nenávistný projev“. Učitel byl ke sdílení svých názorů vyzván během povinného školení, které pořádala charitativní organizace Diverse Cymru s cílem poučit učitele o „praxi v oblasti rozmanitosti pracovních sil, nevědomých předsudcích a uvědomění si genderové problematiky“. Později se k tomu vyjádřil: „Bylo nám řečeno, že je to bezpečný prostor, a byli jsme vyzváni, abychom mluvili svobodně.

Deník Daily Mail informoval o tom, že 55letý Ben Dybowski byl propuštěn ze školy The Bishop of Llandaff Church in Wales nedaleko Cardiffu poté, co se na semináři podělil o své křesťanské přesvědčení a byl obviněn z nenávistných projevů. Školení vedla politická manažerka Ele Hicksová, „bisexuální aktivistka“ a členka organizace Stonewall.

Během semináře o rozmanitosti, který vedla organizace Diverse Cymru, byl Ben Dybowski vyzván, aby nabídl své názory na diverzitu a inkluzi. Sdělil skupině, že věří, že život začíná početím, manželství by mělo být mezi mužem a ženou a že je proti kamenování mužů za homosexualitu, podle některých aspektů práva šaríʿa. Poté se zeptal, zda budou jeho názory považovány za diskriminační. Následujícího dne byl Dybowski propuštěn ze střední školy The Bishop of Llandaff Church in Wales High School.

Kromě toho, že je to „urážka svobody slova a svobody myšlení“, pan Dybowski považuje své propuštění za útok na křesťanství. Daily Mail cituje jeho komentář k semináři: „Bylo nám řečeno, že se jedná o bezpečný prostor, a byli jsme vyzváni, abychom mluvili svobodně.“

Organizace Diverse Cymru nemohla panu Dybowskému osobně pomoci poté, co se na ni obrátil s žádostí o podporu v souvislosti se svým propuštěním. Učitel tvrdí, že své názory s žáky nesdílel a vždy respektoval ty, kteří měli jiný názor.

Tento případ je jen dalším z dlouhého seznamu, který se formuje v trendu nepřátelství vůči křesťanství na pracovištích ve Velké Británii.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6823

Ilustrační foto, unsplash.com