ŽALOBA NA ŠPANĚLSKÝ SENÁT ZA VEŘEJNÉ ZESMĚŠŇOVÁNÍ A DISKRIMINACI KATOLÍKŮ

8.3.2023, Španělsko

Podle serveru ifamnews zahájila Nadace španělských křesťanských právníků soudní řízení proti senátorovi Carlesi Muletovi za to, že se dopouští šikany křesťanů a přidružených organizací, které veřejně vyjadřují své náboženské přesvědčení. Žaloba rovněž tvrdí, že Mulet se zasazoval o odstraňování křížů městskými radami, zejména v Údolí padlých.

Senátor Carles Mulet pracuje pro španělskou politickou stranu Compromís. Portál ifamnews uvádí, že „křesťanští právníci obviňují Muleta z jednoho trestného činu podněcování k nenávisti a diskriminaci (čl. 510 CP) a z dalšího obtěžování (čl. 172 CP)“. Tvrdí, že Muletova slova křesťany velmi urazila a vedla k silným reakcím těch, kteří se cítili být napadeni, zejména křesťanských nadací.

Křesťanští právníci ve svém dopise soudci napsali, že Mulet „veřejně podněcuje k nenávisti a nepřátelství, diskriminaci a násilí z náboženských důvodů proti členům katolické církve obecně a proti Nadaci právníků zvláště“.

Senátor zveřejnil na sociálních sítích několik příspěvků, v nichž vtipkoval a používal náboženské narážky na odstranění a zničení křížů. Uvedl také, že by chtěl kříž v Údolí padlých zničit dynamitem.

Polonia Castellanosová, vedoucí Nadace křesťanských právníků, uvedla: „nemůžeme dovolit, aby někdo z veřejných prostředků útočil na kříž v Údolí padlých, aby útočil na kříže všech národů, aby urážel ty z nás, kteří hájíme křesťanství a to, co představuje, tedy mír, úctu a toleranci.“

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6738

Foto  ifamnews.com