AKTIVISTÉ A STUDENTSKÁ UNIE BLOKUJÍ POCHOD PRO ŽIVOT PROTIKŘESŤANSKÝMI HESLY A URÁŽKAMI

Země: Rakousko

Datum incidentu: 16. října 2021

Dne 16. října se kolem 2.500 lidí sešlo na “pochod za život” ve Vídni, pokojný protest za práva nenarozených a žen. Účastníci čelili odporu a urážkám aktivistů, kteří plánovali narušit pochod a vytvořit blokády, což je donutilo změnit trasu. Výzva proti pochodu pro život byla provedena polarizačním jazykem různými organizacemi, včetně ÖH (Österreichische Hochschüler_innenschaft), což je zákonné zastoupení zájmů studentů, Antifa a dalších politických skupin. Uspořádali “Pochod pro prdel” a zobrazovali protikřesťanská hesla jako “potratit fundamentalisty” nebo “kdyby šla Maria na potrat, ušetřili bychom vás”. Oficiální stížnost podal Jan Ledochowski, mluvčí křesťanské demokracie.

Přestože jsou spontánní shromáždění povolena, blokování cesty k další demonstraci je nezákonné, protože zasahuje do svobody projevu ostatních občanů. Pochod navštívily všechny generace, včetně rodin s dětmi a mnoho skupin přátel. 

“Pochod pro prdel” byl organizován a podporován různými feministy, socialistickými a komunistickými organizacemi, jako VSStÖ nebo KSV, kteří tvrdí, že potrat je základní lidské právo. Prostřednictvím různých kanálů sociálních médií vyzvali k podpoře a akci proti pochodu pro život, který považují za “patriarchální” a “fašistický”, navzdory vysokému počtu žen, které se účastnily. Aktivisté vylíčili nejen “pro-potratové” slogany, ale také mnoho anti-křesťanských zpráv jako: “Kdyby šla Maria na potrat, ušetřili bychom vás” (Hätt‘ Maria abgetrieben, wärt ihr uns erspart geblieben“), ‚‚Maria by pravděpodobně nešla na potrat, ale líbilo by se ji mít možnost‘‘. Lze také číst anarchistická poselství: ‚‚Proti státu a patriarchátu‘‘ (“Gegen die Staat a patriarchát”). Velká většina účastníků Antify si zakrývala tváře.

Jan Ledóchowski, mluvčí Křesťanské Demokracie podal formální stížnost na zprávy vyhlašovány demonstranty za podněcování k nenávisti a očerňování náboženského učení, protože úroveň agrese demonstrace, pořádané veřejně financovaným ÖH, dosáhla “nové úrovně”. Řekl, že navzdory nenávisti, kterou projevili účastníci “pro-potraty”, “pochod pro život” zůstal ‚‚dobrou, ušlechtilou a radostnou věcí‘‘.

Také, mnozí pro-život a křesťanští studenti vyjádřili své zklamání poté, co viděli, že ÖH, veřejně financované studentské zastoupení, otevřeně podporuje a doporučuje akce, které jsou proti svobodě shromažďování a svobodě projevu. Ostatní studenty učí bojovým nesouhlasným názorům skrze násilí, spíše než prostřednictvím diskuse a porozumění. Organizace “Pro-life Uniwien” pustila do oběhu video na Instagramu, s několika svědectvími studentů, kteří se cítili nerespektování a nezastoupeni ÖH.

https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=4943