Indičtí křesťané požadují zásah vlády proti nárůstu zločinů z nenávisti

Spojené křesťanské fórum ohlásilo 207 nových případů násilí proti křesťanské komunitě zaznamenaných v posledních měsících

Vzhledem k tomu, že v posledních pěti měsících bylo zaznamenáno více než 200 případů násilí vůči křesťanům, vyzvala kontrolní skupina k naléhavému zásahu soudů a vlády.

Před katolickým kostelem ve městě Ambala v indickém státě Harijána je rozbitá socha Svatého Vykupitele. (Foto z AsiaNews)

Ekumenické Sjednocené křesťanské fórum (UCF) tento týden oznámilo, že v posledních měsících bylo zaznamenáno 207 nových případů násilí vůči křesťanské komunitě, přičemž denně dochází nejméně ke dvěma incidentům.

„Tyto údaje jsou v rozporu s prohlášeními vládních činitelů a vedoucích představitelů vládnoucích stran, podle kterých nedochází k žádnému pronásledování a že existuje pouze několik ojedinělých incidentů ze strany okrajových živlů,“ uvedl Michael Williams, prezident UCF.

Zpráva citovala případ pětašedesátileté křesťanky a jejího syna, kterým bylo vyhrožováno společenským bojkotem, pokud se budou nadále hlásit ke křesťanství v okrese Bastar ve středním Čhattísgarhu.

Když se odmítli vzdát své víry, byli napadeni. Žena byla hospitalizována s poraněním hlavy a mnohočetnými zraněními.

Dalším incidentem, který se stal v květnu, byl útok na pastora, který vedl modlitební službu v okrese Jaunpur v Uttarpradéši.

Muž byl zbit poté, co byl obviněn z proselytizace (cíleného získávání nových věřících změnou jejich původního náboženského přesvědčení). Místo toho, aby policie zatkla útočníky, zatkla pastora.

Státy Uttarpradéš, Madhya Pradesh, Chhattisgarh a Karnataka patří mezi hlavní oblasti ve zprávě, kde došlo k většině případů útoků.

V roce 2021 UCF zdokumentovala 505 případů útoků na křesťany, většinou během vánoční doby.

Podle skupiny je ironií, že pachatelé, z nichž mnozí natáčejí své vandalské činy a fyzické násilí na neozbrojených ženách a mužích, „vzdorují zákonu“, zatímco pokojní pastoři byli zatčeni na základě obvinění z proselytismu.

Podle zprávy UCF se v roce 2022 každý den odehrál více než jeden incident útoku proti křesťanům.

Zdroj:  LiCAS.news.