ISIS se chválí „zabíjením křesťanů“ při útoku v Moskvě

22.3.2024

Dne 22. března si teroristický útok zaměřený na místo události poblíž Moskvy vyžádal smrt nejméně 137 lidí. Ozbrojenci vyzbrojení automatickými zbraněmi zahájili palbu během přeplněného koncertu na radnici Crocus. Prohlášení ISIS, která se přihlásila k odpovědnosti za útok, se chlubila „zabíjením křesťanů“.

Podle prohlášení na propagandistickém kanálu Amak byl útok zaměřen na „tisíce křesťanů“ v hudebním sále. Stojí za zmínku, že útok byl koncipován jako útok na křesťany, což je v souladu s ideologií Islámského státu a opět odhaluje radikální protikřesťanský rozměr činnosti teroristické skupiny.

Podle tiskové agentury Amak, která je hlásnou troubou milicí IS, útok souvisel s probíhajícím konfliktem mezi Islámským státem a křesťanskými zeměmi, které proti němu bojují. Agentura oznámila ve službě krátkých zpráv Telegram, že útok se zaměřil na tisíce křesťanů v hudebním sále a že bylo zabito „až 300 křesťanů“. Útočníci místo zapálili a způsobili jeho částečné zřícení. Tento incident byl popsán jako nejhorší teroristický útok, který Rusko zasáhl za posledních 20 let.

Aktualizace: Mluvčí IS Abu Huthaifah al-Ansari ve čtvrtečním zvukovém sdělení vyzval „osamělé vlky“ hnutí, aby útočili a zaměřovali se na křesťany a Židy během současného měsíce ramadánu, zejména v Evropě, USA, Izraeli a Palestině.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7623

Foto: Hasan Almasi on Unsplash