Křesťanská rodina čelí deportací zpět do Německa trestnímu stíhání za domácí vzdělávání

25.9.2023


Křesťanská rodina žádá Bidenovu administrativu, aby zasáhla do jejich deportace poté, co žili 15 let v USA a hledali azyl před stíháním v Německu. Romeikeovi uprchli z německého Bissingenu v roce 2008 poté, co jim hrozilo stíhání za domácí vzdělávání jejich pěti dětí. Domácí vzdělávání je v Německu přísně regulováno a povoleno pouze za určitých okolností.


Rodina Romeikeových mohla v posledních letech žít v USA pod „stavem odložené akce na dobu neurčitou“, ale nyní jim bylo v září 2023 řečeno, že se musí vrátit do Německa.
Uwe a Hannelore Romeike se rozhodli učit své děti doma poté, co našli protikřesťanská poselství nebo jiný obsah poskytovaný německou školou, který byl v roce 2000 v rozporu s jejich křesťanským náboženstvím. „Takže to dělají všichni, pokud nejsou jako Romeikové a nejsou přesvědčeni, že ve skutečnosti chtějí vychovávat své děti podle svého svědomí, vlastního náboženství, své vlastní struktury víry. Německá filozofie to nedovoluje,“ komentoval Kevin Boden, právník Home School Legal Defense Association (US), který Romeikes zastupuje.

AKTUALIZACE: Rodině Romeike, která čelila deportaci poté, co si během posledních 15 let udělala domov ve východním Tennessee, byl udělen roční pobyt deportace (jejich deportace byla odložena o rok). Rodina uprchla do USA poté, co dostala pokutu za domácí vzdělávání svých dětí v jejich mateřské zemi. Zpočátku imigrační soudce shledal žádost rodiny Romeike o azyl přiměřenou. O pět let později však byla jejich žádost o azyl zamítnuta a úřady tvrdily, že nebyli pronásledováni.
Rodina Romeikeových, která má nyní sedm dětí, včetně dvou občanů USA, nadále prosazuje dlouhodobé řešení umožňující jejich trvalý pobyt ve Spojených státech.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6946
Foto: hslda.org