Modlitební shromáždění ve Frankfurtu napadeno

1.3.2024

Modlitební shromáždění, vedené skupinou „40 dní pro život“, které probíhalo mimo potratovou kliniku, bylo násilně narušeno a jeho účastníci byli ohroženi skupinou aktivistů.

Dne 1. března uspořádalo „40 dní pro život“ modlitební shromáždění v blízkosti interrupčního zařízení ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Skupina se nacházela v oblasti, kterou jim přidělil regulační úřad města Frankfurt, více než 30 metrů od vchodu do zařízení, aby bylo zajištěno, že ženy vstupující do zařízení nebudou muset procházet kolem skupiny.

Přesto skupina asi 20 aktivistů začala rušit věřící, kteří se modlili růženec, a vyhrožovala jim. Podle „40 dní pro život“ se narušitelé přibližovali k účastníkům modlitebního shromáždění, „křičeli jim do obličeje, obtěžovali je, posmívali se jim, uráželi je, provokovali a zastrašovali je agresivním chováním“. Poté začali stavět barikádu z dřevěných palet a odpadkových košů mezi modlitební skupinou a zařízením.

Policie podle organizace přijela po 20 minutách, ale odmítla podat trestní oznámení či zaznamenat osobní údaje narušitelů, kteří po příjezdu policie couvli.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7512

Foto: 40daysforlife Frankfurt