Žhář zapálil italskému knězi auto

6.10.2023

Ve večerních hodinách 6. října pastor evangelické církve v Mesorace Giovanni Aiello právě večeřel v restauraci v Mesoraca, když mu neznámá osoba zapálila auto. Zatímco Aiello a další hosté byli uvnitř, někdo si všiml plamenů a všechny zalarmoval. Vůz plameny zcela zničily i s autem zaparkovaným vedle. Aiello okamžitě podal stížnost na policejní stanici v Mesoraca. Vojenští pracovníci okamžitě zahájili vyšetřování, aby vypátrali pachatele závažného činu, a prozkoumali kamery umístěné v oblasti. Loni v prosinci byl zničen také pastorův horský dům v oblasti Fratta. „Myslel jsem, že to tím skončí,“ řekl, ale dodal, že po novém útoku se necítí bezpečně.

Policie případ vyšetřovala pomocí kamerových záznamů, tři pachatelé totiž do kamery dokonce mávali. V minulosti se v kostele St. Johannes vyskytly menší případy vandalismu, například rozbité okno a symbol svastiky namalovaný na kostele.
Pachatel a motiv zůstávají neznámé, ale Aiello řekl: „Vysvětlil jsem policii, že jsem s nikým neměl problémy, nemám žádné dluhy. Předpokládám, že toto gesto bylo založeno na nějaké hloupé motivaci, možná za něco, co bych neudělal.“ Musíme se za tyto lidi modlit.“

Giovanni Aiello je také pastorem evangelických církví Petronà, Petilia Policastro Forest, Roccabernarda a některých dalších v Ticinu.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6959

Foto: Dominik Sostmann z Unsplash