Čínští křesťané, hledající azyl, odletěli do USA

7.4.2023

Téměř všech 63 členů Svaté reformované církve v Šen-čenu (SHRC) oslaví Velikonoce ve Spojených státech. Týden poté, co policie v Bangkoku zatkla 28 dospělých a 35 dětí ze sboru, odlétá 59 členů do svého nového domova v Americe. Jedna těhotná žena a její rodina zůstane v Bangkoku až do narození dítěte, které se očekává 20. dubna. I oni byli propuštěni a nyní bydlí v hotelu.

Deníku Wall Street Journal potvrdila odjezd skupiny z Thajska mluvčí agentury OSN pro uprchlíky a thajský policejní úředník.

Thajské úřady měly podle deníku v úmyslu deportovat členy církve, které zadržely, kvůli překročení doby platnosti víza. Sbor se do země přestěhoval poté, co se jim nepodařilo získat azyl v Jižní Koreji, kam uprchli na přelomu let 2019 a 2020.

Členové SHRC dlouho doufali, že se jim podaří přesídlit do Spojených států, což podpořili bývalý zástupce Frank Wolf, šéf americké Komise pro náboženskou svobodu, a Bob Fu z ChinaAid.

Pastor SHRC Pan Yongguang loni řekl ČT, že období v Jižní Koreji a Thajsku bylo „nejtěžším obdobím v mé pastorační službě“.

„Na zemi jsou křesťané pocestnými. Můžeme jít stále kupředu, ale Thajsko není mým cílem; stejně tak Spojené státy. Kráčíme směrem k našemu nebeskému domovu.“

Zdroj:
https://www.christianitytoday.com/news/2023/march/mayflower-church-thailand-arrests-chinese-christians-asylum.html

Foto Sakchai Lalit / AP Photo