KANDIDÁTKA NA STAROSTKU VYHOZENA ZA VYJÁDŘENÍ KŘESŤANSKÉHO PŘESVĚDČENÍ

Datum incidentu: 18. července 2022


Maureen Martinová sdílela v rámci své kampaně na starostku Lewishamu grafiku, v níž vyjádřila své postoje k trestním činům páchaných nožem, bydlení a manželství. Podle jejího názoru: „Manželství: „Slibuji, že prolomím politickou korektnost a jednoduše řeknu pravdu, že přirozené manželství mezi mužem a ženou je základním stavebním kamenem úspěšné společnosti a nejbezpečnějším prostředím pro výchovu dětí.“

Někteří z uživatelů sociálních médií se domnívali, že příspěvek sestával z „nenávistných projevů“ a že „porušil zákon“. O několik dní později si ji zavolali do personální kanceláře jejího zaměstnavatele a sdělili jí, že na ni byly podány tři anonymní stížnosti, v nichž byl Martinová označena za „nenávistnou“ a „bigotní blbku“. Ve třetí stížnosti byla společnost LONDON & Quadrant Housing Trust vyzvána, aby Martinové poskytla „antiopresivní školení a aby byla přijata disciplinární opatření k řešení jejích výroků“.

Na druhém setkání s personální kanceláří jejího zaměstnavatele jí bylo řečeno, že její tweety a manifest byly považovány za „homofobní“ a že „porušují zásady společnosti týkající se sociálních médií“. Byla také dotázána na její křesťanské názory na manželství, na kterou odpověděla „toto je svoboda slova. K čemu je vám svoboda slova, když ji nemůžete použít?“ Dále dodala: „Jsem křesťanka. Já jen preferuji, aby manželství bylo mezi mužem a ženou. Můj názor nijak neovlivňuje mou práci a neovlivňoval ji od roku 2007. Lidé jiné sexuální orientace ani kolegové si na mě nestěžovali. Nikdy jsem v mé práci neprojevovala ani nevyvolávala homofobní názory v žádné formě“.

Poté byla suspendována do 4. května kvůli „diskriminaci prostřednictvím homofobních tweetů zveřejněných na Twitteru“ a kvůli tomu, že „znevážila pověst L&Q“, což jí následně znemožnilo pokračovat v kampani na post starostky. Po suspendování a disciplinárním řízení byla Martinová propuštěna kvůli svým tweetům a názorům, které byly „vnímány jako diskriminační, zraňující a urážlivé vůči členům komunity LGBTQ+, netradičním rodinám a potratům“.

Výkonná ředitelka Křesťanského právního centra Andrea Williamsová se k věci vyjádřila: „Nikdy jsme neviděli případ, jako je tento, který vysílá zdrcující zprávu všem, kdo věří v křesťanské manželství a chtějí toto přesvědčení vyjádřit v práci nebo ve veřejné funkci.“

Zdroje: The Critic, Christian Concern, DailyMail.UK, Christian Post

Obrázek z videa ChristianConcern