KARLŮV KOSTEL VE VÍDNI OPAKOVANĚ VANDALIZOVÁN GRAFFITI

Země: Rakousko

Datum incidentu: 29. července 2021

Karlův kostel ve Vídni byl opakovaně napadán a posprejován vandaly. Ze statistik kriminality vyplývá, že se v žádném případě nejedná o ojedinělý případ, protože jen za poslední rok se počet trestných činů poškození majetku zvýšil o 46,7 procenta. Po posledních útocích na místech bohoslužeb požaduje Vídeňská lidová strana (ÖVP) bezpečnostní opatření, aby bohoslužby zůstaly v bezpečí.

Požadavek na video dohled nad ohnisky graffiti, včetně míst uctívání, byl dosud blokován vedením města. Předseda lidové strany Johannes Pasquali uvádí: ‚‚nechutné Vandalské činy proti Karlskirche pokračují bez problémů, a proto znovu vyzývám k kamerovému sledování Karlskirche. Apeluji na rudé, zelené a neo strany, aby konečně ukončily svou blokádu a sundaly své ideologické blinkry.‘‘

Místní radní Laura Sachslehner řekla: ‚‚Je nepřijatelné, aby Red Vienna stála a sledovala eskalaci násilí proti našim bohoslužbám ve městě.‘‘ Útoky proti bohoslužbám a škody způsobené církvím jsou považovány za útok na náboženskou svobodu a následně za útok na rakouský ústavní stát. 

https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=4821