NĚKOLIK KRÁDEŽÍ V KOSTELE V KATOVICÍCH

Země: Polsko

Datum incidentu: 18. srpna 2021

Neznámý podezřelý ukradl ze dvou kostelů v Katovicích dosud neznámou částku peněz. Počas svého návratu do jednoho z kostelů, byl konfrontován farářem a farním zaměstnancem, což vyústilo v jejich napadení stříkací plynovou lahví. Padesátiletého muže zachytily kamery a nyní po něm pátrá policie, kterou informovali pracovníci farnosti.

Podezřelý kradl peníze z krabičky na sbírky od začátku srpna. V prvním případě ukradl peníze z farnosti Povýšení svatého kříže a Panny Marie Uzdravení Nemocných, nahlášeno 5. srpna, poté následovala krádež peněz z farnosti Panny Marie Piekarské 10. srpna. 

Když se vracel do jednoho kostela, aby pravděpodobně znovu kradl, vyhnal ho farář farností Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Uzdravení nemocných. Otec Józef Więcek, farář u Panny Marie Piekarské, viděl, jak muž vstupuje do jeho farnosti na kamerovém systému a spolu se zaměstnancem konfrontoval padesátníka, když mu řekl, že policie ho hledá. 

Po tomto se podezřelý začal hádat a nastříkal plyn směrem k zaměstnanci farnosti a z místa utekl. Zaměstnanec nebyl při tomto útoku zraněn. Policie nemohla muže zadržet, protože se mu podařilo uprchnout, ale hledají místo jeho pobytu. 

https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=4885