KŘESŤANSKÝ LÉKAŘ ČELIL NÁTLAKU POTÉ, CO NABÍDL PACIENTŮM MODLITBU

V květnu 2019 čelil Dr. Richard Scott vyšetřování ze strany NHS England (National Health Service) poté, co bylo podáno několik stížností na to, že nabízí pacientům modlitby, protože o této praxi hovořil v rozhovoru pro BBC Radio 4. Dr. Scott čelil vyšetřování, zda je způsobilý k výkonu praxe, ale případ byl nyní mezi Dr. Scottem a NHS urovnán, jak bylo oznámeno ve zprávách na začátku října. Souhlasil s tím, že se zúčastní kurzu o profesních hranicích a to bez přiznání pochybení.

V rozhovoru pro BBC uvedl, že duchovní péči nabídl přibližně jednomu ze 40 pacientů a přibližně 80 % lidí, kterým nabídl modlitbu nebo náboženskou podporu, tuto nabídku přijalo.“ Dr. Richard Scott čelil nátlaku kvůli podobným stížnostem již v roce 2012. 

Během vypořádání v roce 2019 byl Dr. Scott požádán, aby se zúčastnil třídenního kurzu za 1800 liber určeného pro osoby, které byly obviněny ze sexuálně nevhodného chování, a aby podstoupil psychiatrické vyšetření, což odmítl, protože to nebylo přiměřené vzhledem ke stížnostem na jeho nabídku duchovní podpory.

Dr. Scott se vyjádřil pro tiskovou agenturu Press Association: „Snažím se řídit pokyny Všeobecné lékařské rady, a pokud si je správně přečtete, dovolují vám a podporují vás v tom, abyste s pacienty mluvili o náboženství, pokud je to relevantní pro jejich péči.“ Dodal: „Úplná pohoda je fyzická, duševní a duchovní a je více než vhodné, pro některé pacienty nezbytné, zabývat se těmito existenciálními otázkami způsobem, který standardní západní medicína neposkytuje.“

„Někteří lidé zoufale potřebují pomoc a mohu uvést libovolný počet příkladů lidí, kterým jsem pomohl prostřednictvím duchovní péče – kterou provádím v mém volném čase a s plným souhlasem pacientů,“ uzavřel doktor Scott. 

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=6270