Pákistánští křesťanští bratři mučeni

30.1.2024

Dva křesťanští bratři, Azam a Nadeem Masih z Kharota Syedan, Sialkot, byli po brutálním mučení násilně konvertováni k islámu. Údajní únosci, Qaseem Shah a Sunny Shah, jsou nyní v policejní vazbě, což je v takových případech vzácný případ soudního řízení. Dne 22. ledna 2024 byli bratři údajně uneseni, převezeni na neznámé místo a vystaveni tvrdému násilí.

V následné první informační zprávě (FIR) podané na policejní stanici Kotli Loharan Azam Masih uvedl, že jejich konverze byla zoufalým opatřením k záchraně jejich životů. Když byli po vynucené konverzi propuštěni, čelili výhrůžkám smrtí, pokud incident prozradí. Oba bratři podstoupili lékařské ošetření v civilní nemocnici v Sialkotu a policie se zavázala k důkladnému vyšetřování, které uznává závažnost incidentu.

Incident vyvolal strach v místní křesťanské komunitě, což vedlo bratry k tomu, aby se skrývali, zatímco stále hledali spravedlnost. Nasir Saeed, ředitel Centra pro právní pomoc, asistenci a vyrovnání (CLAAS-UK), vyjádřil znepokojení a zdůraznil potřebu komplexního vyšetřování a spravedlnosti pro pachatele. Saeedovy obavy se rozšířily na nucené konverze v Pákistánu, čímž zpochybňovaly vládní tvrzení o propagandě. Vyzval vládu, aby případ brala vážně a nepovažovala ho za rutinní zločin, protože se obává vměšování vlivných osobností.

Incident podle Saeeda podtrhuje potřebu systémové změny v Pákistánu k ochraně práv menšin a prevenci takových zvěrstev, který volal po tom, aby se případ stal katalyzátorem legislativních změn a opatření k zabránění nucených konverzí.

Zdroj: https://www.licas.news/2024/01/30/pakistani-christian-brothers-endure-torture-forced-into-islamic-conversion/

Foto: Jose P. Ortiz on Unsplash