Papež František vyzývá ke „globální pozornosti“ a modlitbám za Rohingy

8.2.2024

Papež František apeloval na celosvětovou pozornost věnovanou utrpení rohingských uprchlíků a vyzval k modlitbám za mír uprostřed válek na Ukrajině, ve Svaté zemi a na dalších místech.

„Nezapomínejme na války. Nezapomínejme na umučenou Ukrajinu, Palestinu, Izrael, Rohingy a mnoho, mnoho válek, které jsou všude. Modleme se za mír,“ řekl papež František při týdenní generální audienci ve Vatikánu.

Papež, který v roce 2017 navštívil Myanmar a Bangladéš, zdůraznil potřebu humanitární pomoci v Myanmaru a vyzval k dialogu při řešení krize.

„Již tři roky je křik bolesti a rachot zbraní na místě úsměvu, který charakterizuje lid Myanmaru,“ řekl papež František při modlitbě Anděl Páně 28. ledna. Připojil se k barmským biskupům v modlitbě, „aby se zbraně ničení proměnily v nástroje růstu lidskosti a spravedlnosti“. Papež František uznal, že mír je cesta, a vyzval všechny zúčastněné strany, aby „podnikly kroky k dialogu a oblékly se do porozumění“, aby „země Myanmar dosáhla cíle bratrského smíření“. „Boje v Myanmaru proti vojenské vládě, která se před třemi lety chopila moci, se rozrostly natolik, že většina lidí tvrdí, že se země nyní nachází v občanské válce,“ dodal.

Zdroj: https://www.licas.news/2024/02/08/pope-francis-urges-global-attention-and-prayers-for-rohingya/

Foto: Ashwin Vaswani on Unsplash