Teenager z Tennessee se přiznal k vraždě významné představitelky sjednocené metodistické církve.

5.2.2024

Šestnáctiletý chlapec se ve čtvrtek přiznal k obvinění z vraždy druhého stupně a krádeže auta v souvislosti se smrtí významné představitelky sjednocené metodistické církve v Tennessee.

Poté, co Miguel Andrade u soudu v Memphisu učinil přiznání, byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 20 let za vraždu druhého stupně a dalších osmi let za krádež auta, uvedla kancelář okresního prokurátora Shelby County. Oba tresty jsou bez možnosti podmínečného propuštění.

Andrademu bylo 15 let, když byli v únoru 2023 spolu s Eduardem Rodriguezem-Taborou obviněni z vraždy prvního stupně a zvlášť závažného loupežného přepadení v souvislosti se smrtí Rev. Autury Eason-Williamsové z 18. července 2022. Andrade v rámci dohody o přiznání viny dostal mírnější obvinění.

Dvaadvacetiletý Rodriguez-Tabora je nadále obviněn na základě obžaloby. Svou vinu nepřiznal.

Eason-Williamsová byl nalezena na příjezdové cestě svého domu se střelnými zraněními. Zemřela v nemocnici. Videozáznam ukázal, že pastorce bylo nařízeno vystoupit z auta a poté byla zastřelena, než jí bylo auto odcizeno, uvedla policie. Střelba během dne otřásla členy Sjednocené metodistické církve v Memphisu i jinde. Eason-Williamsová byla superintendentkou distriktu Metro konference církve Tennessee-Western Kentucky. Byla také pastorkou sboru Capleville United Methodist Church a absolventkou Memphiského teologického semináře.

Andrade byl převeden od soudu pro mladistvé k soudu pro dospělé. Ve své žádosti o obvinění Andradeho jako dospělého okresní prokuratura uvedla, že zvážila jeho věk, předchozí trestní minulost a jednání během údajného trestného činu. Další mladistvý, který byl obviněn z účasti na krádeži auta, se u soudu pro mladistvé přiznal.

Úřad okresního prokurátora Steva Mulroye ve svém prohlášení uvedl, že se setkal s pastorkovou rodinou a že v rodině panovaly „rozdílné názory na vyhlídky na soudní proces“. „V důsledku toho jsme usoudili, že vhodným řešením je kompromis v polovině s trestem 28 let,“ uvádí se v prohlášení.

Easonová-Williamsová vedla tábory pro mládež, výjezdní zasedání a akce pro ženy a kázala na místních, oblastních a konferenčních církevních akcích. Podle životopisu, zveřejněného na webových stránkách Eason-Williamsové, působila také v několika radách a v plánovacích výborech, které vytvořily organizaci My Sister’s Keeper, která se zabývá zdravotními rozdíly afroamerických žen, a Congregational Health Network, síť 600 církví, které se zabývají zdravotními rozdíly a budují vztahy mezi nemocnicemi, věřícími a sousedstvím.


Zdroj: https://religionnews.com/2024/02/05/a-tennessee-teen-has-pleaded-guilty-in-the-slaying-of-a-prominent-united-methodist-church-leader/

Foto: Kathleen Barry, UM News