Pokus o otravu italského kněze během mše

24.2.2024

Dne 24. února se neznámá osoba pokusila otrávit otce Felice Palamaru, faráře v San Nicola di Pannaconi, přidáním bělidla do oltářního vína. Policie podezřívá místní mafii.

V sobotu odpoledne slavil otec Felice mši s farním sborem. Po nalití vody a vína z ampulí do kalicha si všiml nepříjemného zápachu, který ho znepokojil. Okamžitě přerušil mši a řekl shromáždění, že se necítí dobře. Další analýza potvrdila přítomnost dostatečného množství bělidla v karabinkách, aby ho potenciálně zabilo. Podle policie je nejpravděpodobnějším vysvětlením, že zločin spáchala místní mafie, ale nepodařilo se to potvrdit.

Kněz napsal na Facebook: ‚Moje pomsta se nazývá láska, můj štít odpuštění, moje brnění milosrdenství‘. Poté, co ho policie držela pod 24hodinovým dohledem, napsal: „Ať už bylo uděláno cokoli, pro mě je a zůstane tímto bratrem, kterého lze jen milovat, i když spravedlnost musí jít cestou“. Biskup Attilio Nostro vyjádřil svou solidaritu a řekl: „Nemůžeme přijmout tento jazyk, nesmíme reagovat na nenávist nenávistí, protože víme, že není možné skutečně vést dialog s těmi, kteří to odmítají.“

Don Palamara zažil několik případů zastrašování. Nedávno bylo jeho auto podruhé poškozeno při parkování u kostela. Kromě toho dostal do své poštovní schránky několik anonymních dopisů s výhrůžkami smrtí. Tato eskalace se připojuje k sérii útoků proti dvěma dalším kněžím v regionu, kteří také v minulosti vystupovali proti ‚Ndranghetě‘. Don Francesco Pontoriero, farář z nedalekého Cessaniti, nedávno obdržel zastrašující gesto, když na kapotě jeho auta vedle výhružných dopisů zůstala mrtvá kočka. Někdo navíc zapálil auto patřící Donu Marcosovi, faráři kostela Sant’Andrea del Pizzone ve Francolise.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7466

Foto: Denise Chan on Unsplash