Křesťané v Indii protestují proti cílené nenávisti, násilí vůči komunitám a jednotlivcům

Země incidentu: Indie
21.2.2023

Křesťané v Indii uspořádali 19. února v Dillí „modlitební protest“, aby upozornili na to, co označili za „prudkou eskalaci cílené nenávisti a násilí vůči křesťanské komunitě v mnoha státech“.

„Jsme zde, abychom požadovali zásah soudů a vlády, který by zastavil prudký nárůst případů násilí, nátlaku a falešného zatýkání našich lidí,“ uvedl ve svém poselství během akce arcibiskup diecéze Dillí Anil Couto.

Protestující drželi transparenty v hindštině a angličtině, na kterých bylo mimo jiné napsáno: „Každé pronásledování posiluje křesťany ve víře“, „Zastavte útoky proti křesťanům“ a „Přestaňte útočit na naše kostely“. Zpívali také písně chvály a uctívání za skandování „aleluja“, „Amen“ a „Chvalte Pána“.

John Dayal, mluvčí Celoindického katolického svazu, uvedl, že jen v Uttarpradéši je za praktikování své víry ve vězení asi 350 křesťanů, zatímco v Čhattísgarhu byly stovky kmenových křesťanů vyhnány ze svých vesnic.

„Chceme, aby vláda vyslyšela naše volání, zasáhla a přijala opatření k zajištění bezpečnosti křesťanů,“ řekl. Vyzval lidi, aby se postavili na stranu empatie a solidarity a pozvedli svůj hlas proti cílenému a organizovanému bezpráví vůči křesťanům.

Sjednocené křesťanské fórum, lidskoprávní skupina se sídlem v Dillí, která monitoruje krutosti páchané na křesťanech v Indii, zaznamenala do konce roku 2022 celkem 597 případů násilí vůči křesťanům, a to z 21 států.

Zdroj:
https://www.licas.news/2023/02/21/christians-in-india-protest-targeted-hate-violence-against-communities-individuals/

Foto: Arun Sankar / AFP