Zatykač na mladíky podezřelé z teroristického útoku proti „křesťanům a policii“

12.4.2024

Německé národní bezpečnostní složky odhalily v Düsseldorfu teroristickou buňku nezletilých. Podle deníku Bild chtěli mladíci ve jménu ISIS útočit noži a zápalnými lahvemi na „křesťany („nevěřící“) v kostelech“ a „policisty na policejních stanicích“. Byl na ně vydán zatykač.

Podle médií mladíci komunikovali ve společné chatové skupině, v níž si vyměňovali plány na útoky na kostely, synagogy a místní sportovní klub v Iserlohnu. Dále byla jako možné cíle zmíněna města Dortmund, Düsseldorf a Kolín nad Rýnem. Plánovali také získat zbraně.

Policie nejprve zadržela dvě dívky (15 a 16 let). Otce první podezřelé již policie vyšetřuje kvůli financování terorismu a nelegálnímu držení zbraní. Při domovní prohlídce policie našla mačetu a dýku a také zabavila telefon jedné z dívek. V telefonu policie našla chatovací skupinu, ve které několik mladíků diskutovalo o plánech na terorismus. Po dalším vyšetřování se policii podařilo identifikovat dva dospívající chlapce (15 a 16 let), kteří byli součástí chatovací skupiny, a vzít je do vazby.

Státní zástupce „Ústředního úřadu pro stíhání terorismu“ nyní oznámil, že düsseldorfský okresní soud vydal na tři mladíky zatykač. Až do pravomocného odsouzení platí presumpce neviny.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7800

Foto: unsplash.com