Odhalení plánovaného teroristického útoku na kolínskou katedrálu

2.1.2024

Policie odhalila spiknutí s cílem bombardovat kolínskou katedrálu. „Útok měl být proveden autem nacpaným výbušninami,“ oznámila místní média. V důsledku spiknutí bylo mezi 26. a 31. prosincem zatčeno pět mužů, všichni údajně napojení na islámské extremisty. Mluvčí kolínské policie uvedl, že policie bude v katedrále udržovat bezpečnost.

Kromě toho byly v Německu odhaleny dva potenciální útoky na vánoční trhy.

Dvacetiletý muž je ve vazbě pro podezření z plánování teroristického útoku. Iráčan dorazil do Německa loni. Podle policie měl v plánu zaútočit na návštěvníky vánočního trhu v německém Hannoveru. Jde prý také o islamistu, který se zavázal provést útok na podporu teroristických milicí Islámského státu (IS).

Ministr vnitra NRW Herbert Reul 3. prosince řekl: „Předpokládáme – v zásadě měsíce a roky – že v Německu a také v Severním Porýní-Vestfálsku existuje islamistický terorismus a jeho příznivci.“ Dodal, že bezpečnostní orgány je neustále sledují. „A ve chvíli, kdy to začne být nebezpečné nebo když to bude tak vážné, že budeme muset předpokládat, že by se něco mohlo stát, pak je naší prioritou chránit naše občany nade vše.“

Kromě toho byli 5. prosince v různých částech země zatčeni dva teenageři, podezřelí z plánování teroristického útoku na vánočním trhu v Leverkusenu. Podle státního zastupitelství se chystali připojit k odnoži Islámského státu (IS).

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7109

Foto: Ezgi Deliklitas on Unsplash