Věřící žena propuštěna po odmítnutí pracovat během nedělních bohoslužeb

5.11.2023

Bývalá zaměstnankyně Sainsbury’s Jacqueline Rendellová žaluje řetězec supermarketů za „nespravedlivé propuštění“. Byla propuštěna za to, že odmítla v neděli ráno pracovat, aby se mohla zúčastnit nedělních bohoslužeb v kostele. Tvrdí, že řetězec supermarketů ji vyhodil, protože odmítla požadavky na práci každou neděli ráno.

Paní Rendellová pracovala v Sainsbury’s ve Whitstable už 20 let, když v říjnu 2021 „Sainsbury’s použila takzvanou taktiku ‚vypalte a znovu najměte‘ – praxi, kdy zaměstnavatel propustí zaměstnance a nabídne mu novou smlouvu na jinou, S často méně- výhodnými podmínkami,“ píše zpravodajský web Kent Online. V nové smlouvě, která jí byla nabídnuta, neměla Rendellová možnost účastnit se nedělní bohoslužby. S kolegou navrhla dohodu o sdílení práce, aby mohla chodit do kostela, ale vedení Sainsbury to odmítlo.

Od té doby se snaží u pracovního soudu dokázat, že byla nespravedlivě propuštěna z pozice obchodního asistenta ve snaze získat své místo zpět. Zástupci Sainsbury během slyšení minulý týden uvedli, že změna v jejich rozvrhu byla nutná kvůli nedostatku zaměstnanců a že jim v náboru tehdy bránila rozpočtová omezení. Alternativní pozice byly nabídnuty i paní Rendellové, ale ta tvrdí, že žádná z nabízených pozic nebyla vhodná.

Soud již rozhodl a očekává se, že rozsudek bude vydán v následujících týdnech.

Zdroj: https://www.intoleranceagainstchristians.eu/index.php?id=12&case=7048

Foto: John Cameron on Unsplash