Křesťanská skupina požaduje spravedlnost pro unesenou učitelku v Pákistánu

10.10.2023

Centrum pro právní pomoc, asistenci a vypořádání (CLAAS-UK) vydalo žádost o pomoc pro mladou křesťanskou učitelku, která byla unesena v Pákistánu.

Nasir Saeed, ředitel CLAAS-UK, řekl, že je potřeba „mezinárodní pozornost k řešení pokračující perzekuce dívek z náboženských menšin“ v zemi. „Zatímco jak pákistánská vláda, tak soudy jsou si tohoto problému vědomy, mezinárodní společenství musí hrát aktivnější roli v ukončení jejich pronásledování,“ řekl.

Podle CLAAS-UK byla 16. května 2023 Adeeba Amjad, mladá křesťanská učitelka, unesena ze svého domova v kolonii Pak v Balúčistánu. Skupina uvedla, že Adeeba pracovala jako učitelka na místní soukromé škole v Hubu v Balúčistánu, kterou vlastní obchodník Muhammad Bashir. Bashir jí nabídl pozice v rámci svého dalšího podnikání poté, co Adeeba přišla kvůli pandemii o práci. Poté, co její rodiče v roce 2022 domluvili její zasnoubení s křesťanským mladíkem, práci opustila.

CLAAS-UK oznámila, že 16. května ji Bashir „násilně unesl“ z jejího domova. Adeebin otec Amjad Masih vyjádřil šok z rozhodnutí soudu odepřít Adeebě návrat domů navzdory její touze žít se svými rodiči, dodala skupina. Saeed vyjádřil vážné znepokojení nad rozsudkem a zdůraznil, že soudci by měli svá rozhodnutí zakládat výhradně na zákonech a zásluhách. Podle Saeeda soudce za sporných okolností prohlásil Adeebu za provdanou a nezpůsobilou k návratu ke svým rodičům s odkazem na bohaté rodinné zázemí únosce. „V Pákistánu se v právním systému objevil strašný a znepokojivý model, kde práva a bezpečnost nezletilých křesťanských dívek visí na vlásku,“ řekl Saeed.

„Případy únosů a nucených konverzí, často následované neobjektivními soudními rozhodnutími, vytvořily vážnou situaci, která vyžaduje mezinárodní pozornost a akci, vrhají temný stín na tyto mladé dívky a jejich rodiny, když se potýkají s nespravedlností, pronásledováním a přetrvávající hrozbou ublížení na zdraví,“ dodal.

Zdroj: https://www.licas.news/2023/10/10/christian-group-calls-for-justice-for-abducted-teacher-in-pakistan/

Foto: Google Maps